مهم ترین عوامل وز شدن مو

مهم ترین عوامل وز شدن مو

مهم ترین عوامل وز شدن مو و راه های رفع آن

وز شدن مو، معلول کمبود رطوبت موجود در مو است. اگر رطوبت مو کم باشد یا رطوبت هوا زیاد باشد، طبق پدیده انتشار، مو رطوبت موجود در هوا را به خود جذب می‌کند. به همین علت در شهرهای مرطوب، مو بیشتر وز می‌شود. در این مقاده در وبسایت آردن هرباسنس، تصمیم داریم تا علل وز شدن مو را بررسی کنیم و برای حل این مشکل چاره اندیشی نماییم. با ما همراه باشید.

عوامل موثر در وز شدن مو چه مواردی است؟

همانطور که اشاره کردیم، هرگاه رطوبت مو کاهش پیدا کند، زمینه برای وز شدن مو فراهم می‌شود؛

  • از مهم‌ترین عوامل موثر در کاهش رطوبت مو، استفاده از لوازم حرارت دهنده مو مانند سشوار و اتو مو است. اگر از دسته افرادی هستید که مدام از اتو مو استفاده می‌کنید، احتمالا با مشکل وز شدن موی خود به مرور مواجه شده‌اید. پس اولین قدم برای جلوگیری از وز شدن مو، کاهش استفاده از لوازم حرارت دهنده مو است.
  • همینطور استفاده از شامپوهای قوی به طور روزانه چربی مفید مو را از بین می‌برد و باعث وز شدن مو می‌شود. اگر از دسته افرادی هستید که روزانه استحمام می‌کنید، بهتر است هر چند بار یک بار از شامپو استفاده کنید.
  • دوش گرفتن با آب داغ، مضرات زیادی دارد که یکی از آن‌ها، وز شدن مو است. هم چنین سابیدن مو در حمام باعث از بین رفتن چربی مو شده و به مرور وز شدن مو را سبب می‌شود.
  • یکی دیگر از مواردی که باعث وز شدن مو می‌شود، موخوره است. موخوره اگر کوتاه نشود، باعث وز بنظر رسیدن تارهای مو شده و ظاهر درخشان مو را از بین می‌برد.

عدم استفاده از ماسک مو در حمام و شانه کردن مو بعد از حمام نیز از مواردی هستند که سبب وز شدن مو می‌شوند. اگر موهای فری دارید، حتما در حمام از ماسک مو استفاده کنید و بهتر است بعد از حمام هم از کرم یا روغن‌های مو استفاده کنید.

روش‌های جلوگیری از وز شدن مو

پیشتر به بررسی عوامل موثر در وز شدن مو اشاره کردیم و به طور خلاصه روش‌های جلوگیری از وز شدن مو را توضیح دادیم. در این بخش می‌خواهیم بیشتر به روش‌های جلوگیری از وز شدن مو بپردازیم

  • مهم‌ترین عامل موثر در وز شدن مو، رطوبت مو است. برای جلوگیری از این حالت، کافیست راه‌هایی را در پیش بگیریم که رطوبت مو را در خود نگه دارند. مانند استفاده از ماسک مو و روغن‌های طبیعی، استفاده کمتر از وسایل حرارت دهنده مو و در صورت الزام استفاده از اتو مو یا سشوار، استفاده از محصولات مراقبتی در مقابل حرارت.
  • اگر به طور مداوم استخر می‌روید، حتما از موهای خود با استفاده از کلاه شنا محافظت کنید. چرا که عدم مراقبت از مو در استخر باعث آسیب کلر به مو شده و وز شدن مو را سبب می‌شود.
  • از شانه مناسب استفاده کنید. شانه نامناسب باعث آسیب به مو شده و در نهایت مو را دچار وز شدگی می‌کند. به خصوص اگر تصمیم دارید موی خیس را شانه کنید، حتما از شانه مخصوص استفاده کنید.
  • از روغن‌های طبیعی استفاده کنید تا رطوبت موهایتان را حفظ کنید. یا از ماسک موهای شامل روغن‌های طبیعی استفاده کنید.
  • ماسک‌ها و شامپوهای هرباسنس، حاوی عصاره روغن‌های طبیعی هستند که کمک شایانی به ترمیم مو و درخشانی مو می‌نمایند. ماسک و شامپو آرگان، جهت مو آسیب دیده و شکننده است و پیشنهاد ما به شما برای این مشکل است. این ماسک، رطوبت مو را تامین می‌کند و باعث ترمیم ساقه مو می‌شود.
  • نکته‌ای که شاید به نظر نرسد، مدل مو است. مدل مو خود را مدام تغییر دهید تا خواب مو باعث آسیب به مو نشود. مو باید تغییر حالت داده شود تا از آسیب‌هایی نظیر وز شدن، موخوره و شکنندگی به دور بماند.

کلام آخر

برای اینکه موهایی براق و درخشان داشته باشید، لازم است تا از تک تک تار موهای خود مراقبت کنید. انجام این کار در وهله اول بنظر سخت می‌رسد. اما در واقع امری لذتبخش و دلپذیر است. داشتن یک روتین مناسب برای مو، یکی از موثرترین راه‌های مراقبت از مو و جلوگیری از وز شدن مو است. هرباسنس، با معرفی هفت شامپو و چهار ماسک مو، با شماست تا روتین مناسب خود را داشته باشید. هر یک از ماسک‌های هرباسنس، برای یکی از مشکلات معمول طراحی شده است. اگر تجربه استفاده از ماسک مو و شامپو هرباسنس را دارید، تجربه خود را در کامنت برای ما به اشتراک بگذارید.

تیتر مقالات

با ما در تماس باشید.

آخرین مقالات